Merak ettiğiniz bütün dini konular.

Kainatın İlahi Kudret Sırları

Kainatın İlahi Kudret Sırları

Kainatın İlahi Kudret Sırları

İnsan , yani bizler mahlukatın en mukerremi olarak yaratılmış ve ilahi sınav icabı dünyaya yollanmıştır. Bu yüceliğin farkında olarak yaşayabilmesi içinde bizlere peygamberler ve kitaplar bahşedilmiştir. Hiç şüphesiz ki bu kainatta var olan her varlık yüce rabbimizin sonsuz kudret ve azametini bizlere şahit kılıyorlar.

İlahi güç ?

İlahi varlık kapsamında hareket ederek iklimleri oluşturan ve yeryüzüne adeta hayat bahşeden güneşle gökyüzü ne inanılmaz bir kudret göstergesidir. Gören kalbe ne güzeldir şu yeryüzü , ne muazzamdır varoluşun verdiği ilahi ebediler. Düşündüğümüz zaman dünyanın dörtte üçü su ile kaplıdır. Aynı zamanda dörtte birinin büyük bir kısmı da bitki yetiştiremeyecek şekilde çöllerle ve kayalıklarla kaplıdır. Geri ye kalan çok az bir kısım topraktan oluşmaktadır. Ve işte o ne yüce bir kudrettir ki , bu toprağı sonsuz bir dönüşüm ile bütün yeryüzünde ki canlıları doyuracak gıdanın kaynağı kılmıştır.

İşte Kainatın İlahi Kudret Sırları olarak bahşedilen nice muazzam olaylar bütünüdür yeryüzü. Mesela her an arkalarında bıraktıkları kader ezgileriyle bambaşka bir güzelliğe bürünen , üzerimizde muhteşem aydınlık bir avize gibi asılı duran yıldızlar . Nitekimdir ki ortada hiç birşey oluşmadan ona ikram edilen göz kulak el ayak ve daha nice vüstehheler . Nicedir ki sadece yeryüzü olarak değil tüm kainat ta oluşmuş güzellikler , varolmuş sanat eserleri . İşte gören kalbe güzel ipat ve kanıtlar vardır . Kör göze kapatılan bir perde aralansa dahi varamaz farkına ebedi ilahinin.

Hayat nasıl varoldu ?

Bir damla su hayat verdi insana , Bir damla göz yaşı üzdü , sevindir di bu dünyada , bir damla kan oldu hırs , dehşet ve bağlandı kudrete , Bir laf oldu insanlığın bitmesine sebep, ve öyledir ki Herşey de vardır bir şeye sebep TEK bir yaratıcı . Nasıl ki tek bir şey uğruna yaşanıyor bu hayatta , öyle ki aynı şey uğruna verilecek bu can da . Unutmayın kaybetmek her zaman bir son değildir , bazen yeni bir başlangıç bazen ise olması gereken eski bir alışkanlık

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ